دانشگاه علوم پزشکی ایران معاونت آموزشی
چهارشنبه ٢٧ دی ١٣٩٦ Iran
صفحه اصلي > دبیرخانه تحول و نوآوری > طرح راد 
         منوی اصلی
         سامانه ها
 
 

         پیوندهای سریع


پایگاه خبری-اطلاع رسانی
 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی ( مرکز سنجش)


پایگاه خبری - اطلاع رسانی وب دا


سازمان سنجش آموزش کشور
 
         آمار بازدید
بازديدکنندگان اين صفحه :  417
بازديدکنندگان امروز :  137
کل بازديدکنندگان :  1087285
بازديدکنندگان آنلاين :  4
زمان بارگزاري صفحه :0.5020    ثانیه
 
       طرح راد

مسئول واحد:  دکتر ریحانه محمدی

 

رتبه بندی آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی ایران (طرح راد)

رتبه بندی آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی ایران که از آن با عنوان طرح راد یاد می شود از سوی وزارت بهداشت و با جمع آوری مستندات از دانشگاه های علوم پزشکی انجام می شود. در سال 93 دوره دوم طرح راد اجرا و گزارش آن در سال 94  اعلام شد. بر این اساس دانشگاه های علوم پزشکی در 5 حیطه (حاکمیتی، توسعه آموزش، مدیریت آموزش، توسعه کیفی و توجه به اهداف نقشه جامع علمی کشور) و در هر حیطه با بررسی شاخص هایی ارزیابی می شوند.

 

 

در  حیطه توسعه کمی آموزش، تعداد رشته هاي نوگشايي شده ، تعداد رشته-ها/مقاطعي كه مشروط و يا غير معتبر شناخته شده بررسی می شود.

حیطه حاکمیتی  معرف شیوه کلی مدیریت آموزشی دانشگاه است. در این حیطه برنامه محور بودن دانشگاه، انطباق برنامه و گزارش عملكرد ساليانه بر برنامه راهبردي، تعداد جلسات شوراي دانشگاه، تعداد جلسات شوراي آموزشي دانشگاه، تعداد جلسات معاون آموزشي دانشگاه، نحوه توزيع بودجه آموزشي دانشگاه، ثبات مدیریتی و شيوه جذب اعضاي هيئت علمي بررسی می شود.

در حیطه مدیریت آموزشی، شفافيت و روان بودن اطلاعات در وب سايت دانشگاهها، اعتبار دروني نمرات امتحاني دانشجويان، ارزيابي كيفي سوالات امتحاني و قبولي دانشجويان در مقاطع بالاتر مورد بررسی قرار می گیرد.

حیطه  فرآيندهاي توسعه كيفي/آموزش  مربوط به فعالیتهای مركز مطالعات و توسعه دانشگاه، عملکرد آموزش مداوم، نقطه نظرات معاونت آموزشي وزارت بهداشت در خصوص دانشگاه ها، جشنواره مطهری، معرفی طرح های برتر کشوری و فعالیت خاص و ویژه دانشگاه است.

و در نهایت آنچه در حیطه توجه به اهداف نقشه جامع علمی کشور بررسی می شود برنامه ریزی واجرای دانشگاهی درراستای اهداف نقشه جامع علمی کشور و اخلاق حرفه ای است.

 

 

 

IUMS IS ACCREDITED BYASIC |SAWEB| SITE MAP @2015 ALL RIGHTS RESERVED|WWW.IUMS.AC.IR