دانشگاه علوم پزشکی ایران معاونت آموزشی
چهارشنبه ٢٧ دی ١٣٩٦ Iran
صفحه اصلي > آزمون ها > PHD > مصاحبه PHD - 1395-96 
         منوی اصلی
         سامانه ها
 
 

         پیوندهای سریع


پایگاه خبری-اطلاع رسانی
 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی ( مرکز سنجش)


پایگاه خبری - اطلاع رسانی وب دا


سازمان سنجش آموزش کشور
 
         آمار بازدید
بازديدکنندگان اين صفحه :  577
بازديدکنندگان امروز :  124
کل بازديدکنندگان :  1087272
بازديدکنندگان آنلاين :  3
زمان بارگزاري صفحه :0.4440    ثانیه
 
       مصاحبه PHD - 1395-96

 

N4 

 

قابل توجه داوطلبين محترم مرحله دوم آزمون دكتري تخصصي(PhD) رشته هاي علوم پايه ي پزشكي، بهداشت و طب سنتي سال تحصيلي 96-95

منطقه آمايشي 10 دانشگاه علوم پزشكي ایران

 

جدول زمان بندی حضور داوطلبان در حوزه برگزاری آزمون مصاحبه Ph.D  دانشگاه علوم پزشکی ایران

کروکی محل مصاحبه


در راستاي اجرايي سازي برنامه تحول و نوآوري در آموزش علوم پزشكي در قالب مصوبه آمايش سرزمين يكي از سياست هاي حوزه علوم پزشكي كشور بهره برداري از ظرفيت مناطق آمايشي كشور مي‌باشد؛ بر همين اساس واگذاري برگزاري آزمون‌هاي ورودي دوره دكتري تخصصي (PhD) به مناطق آمايشي كشور از جمله برنامه هاي اجرا شده است.

داوطلبان گرامي با توجه به گذراندن مرحله اول آزمون دكتري تخصصي و راهيابي شما به مرحله دوم آزمون دوره دكتراي تخصصي (PhD) رشته هاي علوم پايه پزشكي و بهداشت سال تحصيلي 96-1395دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني ایران، ضمن آرزوي موفقيت  توجه شما را به نكات زير جلب مي نمايم.

مصاحبه‌اي كه پيش رو داريد يك مصاحبه ساختارمند است كه به شيوه چند ايستگاهي (Multiple Mini-Interviews) اجرا خواهد شد. اين مصاحبه صلاحيت‌هاي متقاضيان تحصيل در دوره هاي آموزشي دكتري تخصصي را مورد سنجش و ارزيابي قرار مي دهد.

 

زمان اختصاص داده شده براي هر ايستگاه تقريبا بين 8 الي 10 دقيقه مي‌باشد.

( گروهها می توانند تعداد ایستگاههای تخصصی را افزایش و یا نسبت به جابجائی ایستگاهها اقدام نمایند)

 

ایستگاهها بدون در نظر گرفتن ترتیب شامل:

  • میزان تسلط داوطلب بر پایان نامه و مقاله مستخرج از آن

در این ایستگاه شما بایستی در مورد پایان نامه آخرین مقطع تحصیلی متناسب با رشته مورد پذیرش و مقاله مستخرج از آن به سوالات مطرح شده پاسخ دهید.

 

  • ارائه شفاهي مطالب علمي"Scientific Presentation "

در اين ايستگاه به شما چند موضوع مرتبط با رشته امتحاني پيشنهاد مي شود. شما يكي از اين موضوعات را انتخاب و فرض كنيد در نظر داريد تا سخنراني كوتاهي براي مخاطبان در نظر گرفته شده، ارائه دهيد. پس از انتخاب موضوع  شما فرصت داريد موضوع منتخب را آماده سازي نموده و با اشاره ممتحنين مطالب خود را بايستي در زمان مقرر بدون استفاده از تكنولوژي خاصي و صرفا بصورت گفتاري براي مخاطبين مورد نظر بيان نماييد.

موضوعات متناسب با رشته‌ي كه متقاضي پذيرش هستيد انتخاب خواهند شد.

 

  • جستجوي منابع علمي

در اين ايستگاه ممتحنين چند موضوع مرتبط با رشته مورد پذيرش را براي تحقيق در اختيار شما قرار مي‌دهند. يكي از موضوعات را انتخاب كنيد و سه مقاله مرتبط با آن را جستجو كنيد. سپس مقالاتي كه به عنوان منبع انتخاب كرده ايد را  از نظر اعتبار علمي منبع (رفرانس) مربوطه ارزيابي نماييد و در انتها به سوالات مربوط به نحوه استفاده از منابع در متن پاسخ دهيد.

 

  • اختصاصي زبان انگليسي

يك امتحان 3 قسمتي ( مكالمه كوتاه، درك و ترجمه متن تخصصي و درك اصطلاحات تخصصي) طراحي شده است كه ضمن معرفي خود به زبان انگليسي يك متن تخصصي به شما ارائه مي شود كه آن را به زبان انگليسي قرائت نموده و ترجمه مي نماييد.

معرفي خود و تحصیلات مرتبط به زبان انگليسي

خواندن و ترجمه يك پاراگراف از متن تخصصي رشته مورد پذيرش  

خواندن، ترجمه، درك و توضيح اصطلاحات مربوط به رشته مربوطه  

 

  • توانمنديهاي تخصصي رشته

در این ایستگاه تسلط شما در تبیین و تحلیل یک موضوع تخصصی  مورد بررسی قرار می گیرد.

 

 به منظور افزايش سرعت و دقت در روند مصاحبه سوابق آموزشي و پژوهشي شما كه در سايت سازمان سنجش بارگذاري نموده ايد بررسی می شود

 

توجه به موارد ذيل به اجراي مطلوب تر مصاحبه كمك خواهد كرد:

- لازم است داوطلبان جهت مصاحبه كارت شناسايي معتبر و كارت ورود به جلسه را همراه داشته باشند

- انجام مصاحبه داوطلبان با رعايت ترتيب تصادفي مي باشد.

- قبل از آغاز مصاحبه‌ به مكان انتظار هدايت خواهيد شد به نحوي كه بين داوطلبان مصاحبه شده با افراد در انتظار ارتباطي برقرار نخواهد شد.

- از همراه داشتن وسايل الكترونيك اعم از موبايل، ساعت هوشمند، لپ تاپ و ... جدا خوداري كنيد و در صورت همراه داشتن آن را به مسئول مربوطه تحويل دهيد.

- داوطلبان اطلاعات بارگزاري شده در سايت سنجش را در CD ذخيره كرده و در روز مصاحبه همراه داشته باشند و به مسئولان برگزاري ارائه كنند.

- داوطلبان بایستی یکساعت قبل از شروع آزمون ،در محل آزمون جهت بررسی مدارک شناسائی وکارت ورود به جلسه و طی مراحل لازم جهت ورود به قرنطینه حضور داشته باشند لازم به ذکر است  پس از شروع آزمون به هیچ عنوان به داوطلبان اجازه ورود داده نخواهد شد.

- جهت ارتقا فرآيند مصاحبه فرم رضايت سنجي را تكميل نموده و قبل از خروج از سالن به كارشناس ذيربط تحويل دهيد.

- لازم به ذكر است كليه داوطلباني كه مصاحبه آنان به اتمام رسيده است پس از تکمیل مراحل قرنطینه، ملزم به ترک محل مصاحبه می باشند.

- چنانچه در هر يك از مراحل پذيرش مشخص گردد كه داوطلب مدرك يا مداركي غير واقعي كه منجر به كسب امتياز گرديده است، ارائه نموده طبق ضوابط و مقررات اقدام خواهد شد.

-چنانچه داوطلب مستندات يا مقاله را بعد از فرصت بارگزاري سوابق در سايت دريافت نموده مي تواند در روز مصاحبه آن را به مسئولان برگزاري ارائه كند.

- غيبت يا عدم شركت داطلبان در آزمون مرحله ي دوم مصاحبه به هر دليل به منزله انصراف بوده و انجام مصاحبه مجدد براي داوطلب امكان پذير نيست.

- خواهشمند است داوطلبان تا روز برگزاری آزمون، اطلاعیه های مندرج در سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم ایران را پیگیری نمایند .

 

محل برگزاری مصاحبه کلیه رشته ها در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران  سالن مرکز مهارتهای بالینی واقع  در بزرگراه همت غرب بین تقاطع شیخ فضل ا... و شهید چمران می باشد.

 

در صورت تمايل به كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانيد به سايت http://sanjeshp.ir مراجعه نماييد.

 

جدول زمان بندی حضور داوطلبان در حوزه برگزاری آزمون مصاحبه Ph.D  دانشگاه علوم پزشکی ایران

کروکی محل مصاحبه

 

با آرزوی موفقیت و آرامش کامل شما داوطبین عزیز

 

 

IUMS IS ACCREDITED BYASIC |SAWEB| SITE MAP @2015 ALL RIGHTS RESERVED|WWW.IUMS.AC.IR