دانشگاه علوم پزشکی ایران معاونت آموزشی
چهارشنبه ٢٧ دی ١٣٩٦ Iran
صفحه اصلي > اخبار 
         منوی اصلی
         سامانه ها
 
 

         پیوندهای سریع


پایگاه خبری-اطلاع رسانی
 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی ( مرکز سنجش)


پایگاه خبری - اطلاع رسانی وب دا


سازمان سنجش آموزش کشور
 
         آمار بازدید
بازديدکنندگان اين صفحه :  323883
بازديدکنندگان امروز :  162
کل بازديدکنندگان :  1087310
بازديدکنندگان آنلاين :  4
زمان بارگزاري صفحه :0.5190    ثانیه
 
       اخبار > ارزيابی كشوري از بيمارستان‌هاي آموزشي دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران


  چاپ        ارسال به دوست

ارزيابی كشوري از بيمارستان‌هاي آموزشي دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران

بازديد تيم ارزيابان كشوري از بيمارستان‌هاي آموزشي دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران در  14-11 تیرماه انجام شد  

مراسم معارفه بازديدكنندگان ارزيابان كشوري از بيمارستان هاي آموزشي دانشگاه با حضور رييس و معاون آموزشي دانشگاه، روسا، معاونين آموزشي و رابطين اعتباربخشي بيمارستان ها، مدير مركز و مسؤول واحد ارزشيابي مركز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه، يازدهم تيرماه برگزار شد.

دكتر جليلي معاون آموزشي دانشگاه، با اشاره به استقبال دانشگاه از ارزيابي‌هاي بيروني گفت: اعتباربخشي موسسه‌اي و بيمارستان‌هاي آموزشي كه از سوي وزارت بهداشت در قالب بسته‌هاي طرح تحول اجرا مي‌شود مي‌تواند به بهبود كيفيت آموزشي دانشگاه كمك كند.

سپس دكتر ميرزازاده مدير مركز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه به بيان روند اقدامات انجام شده در اجراي اعتباربخشي آموزشي بيمارستان‌ها پرداخت و گفت: پس از ابلاغ دستورالعمل اعتباربخشي آموزشي بيمارستان‌ها به دانشگاه در 19 مرداد 94، جلسات متعدد و كارگاهي به‌منظور آشنايي بيمارستان‌ها با استانداردهاي اعتباربخشي تشكيل شد. سپس خودارزيابي توسط بيمارستان‌ها با تأكيد بر رويكرد كمي و كيفي انجام و گزارش آن به دانشگاه علوم پزشكي ايران به‌عنوان مجري اعتباربخشي آموزشي در اسفند 94 ارسال شد.

وي افزود: به‌منظور تحقق بهتر استانداردهاي اعتباربخشي، در مرحله بعد برنامه عملياتي بيمارستان‌ها تدوين شد تا با برنامه‌ريزي دقيق كمبودها برطرف شود.

در ادامه، دكتر پورنيك سرپرست تيم ارزيابي كشوري، به بيان نحوه بازديد از بيمارستان‌ها پرداخت و گفت: تيم ارزيابي به دنبال برجسته كردن نقاط ضعف و نقد عملكرد دانشگاه نيست بلكه اين ارزيابي با هدف تبادل تجربيات و بهبود كيفيت فعاليت‌هاي آموزشي صورت مي‌گيرد.

وي دانشگاه علوم پزشكي تهران را از افتخارات ملي دانست و گفت: گزارش‌هاي خودارزيابي دانشگاه نشان مي‌دهد كه بسيار سخت‌گيرانه و با دقت خوبي انجام شده و ارتقا كيفيت آموزشي موردتوجه مسئولان دانشگاه قرار دارد.

سپس دكتر جعفريان رئيس دانشگاه، اعتباربخشي در سطح ملي و دانشگاهي را اقدام ارزشمندي دانست كه بازخورد علمي و منطقي آن به ايجاد اصلاحات آموزشي كمك مي‌كند و گفت: بيمارستان‌هاي آموزشي بايد در كنار وظايف درماني روزمره و بدون تعطيلي خود، قابليت‌هاي بيشتري داشته و خدمات ويژه‌اي ارائه دهند و به همين دليل مراجعه به بيمارستان‌هاي دانشگاه روند روبه رشدي داشته است.

دكتر جعفريان، وي با اشاره به مزاياي اعتباربخشي گفت: انجام همه امور به منابع مالي بستگي ندارد در بسياري از مواقع بايد نگاهمان به موضوعات تغييركند درواقع اعتباربخشي موجب ايجاد اين تغيير نگرش و اولويت پيدا كردن مسائل مهم مي‌شود.

 

 

 


١٣:١٧ - يکشنبه ١٨ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٣٩٤١٨    /    تعداد نمایش : ١٠٩خروج
IUMS IS ACCREDITED BYASIC |SAWEB| SITE MAP @2015 ALL RIGHTS RESERVED|WWW.IUMS.AC.IR